Wygodne mieszkanie w Krakowie – gdzie kupić i na co zwrócić uwagę?

Kraków to jedno z najpiękniejszych polskich miast odznaczające się wysokimi walorami turystycznymi. Jest również ważnym ośrodkiem gospodarczym, akademickim i kulturalnym. Zakup tu mieszkania jest bardzo dobrym pomysłem i świetną lokatą kapitału.

Zakup mieszkania w Krakowie – o tym warto pamiętać!

Decydując się na zakup mieszkania w Krakowie, należy mieć na względzie kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim trzeba określić budżet przeznaczony na tę inwestycję. Kraków nie jest tanim miastem. Średnia cena za 1 metr kw. mieszkania w Krakowie wynosi ok. 9 700 zł. Przeciętna wartość mieszkania w stolicy Małopolski to 471 958 zł. Trzeba się zastanowić, jakie ma być przeznaczenie nieruchomości. Spora część nowych mieszkań w Krakowie to lokale inwestycyjne przeznaczone na wynajem. W takiej sytuacji istotny jest stosunek opłaty za wynajem do lokalizacji. Liczy się łatwy dostęp do środków transportu publicznego, a także bliskość szkół i uczelni oraz placówek usługowo-handlowych i lokali gastronomicznych. Pod nieco innym kątem kupuje się mieszkanie dla siebie, choć wiele w tym momencie w tym momencie zależy od tego, kto będzie w nim mieszkać – singiel, para czy rodzina z dziećmi.

Mieszkanie w Krakowie – jaką lokalizację wybrać?

Podobnie jak w wielu innych polskich miastach, tak i w Krakowie najbardziej poszukiwane są mieszkania w centrum i okolicach, gdzie realizowane są liczne nowe inwestycje. Kraków Płaszów to doskonały przykład takiego przedsięwzięcia, za którym stoi firma deweloperska Ekopark. Osiedle znajduje się blisko Rynku Głównego (ok. 20 minut spacerem) i jest świetnie skomunikowane z pozostałymi częściami miasta. Sporym zainteresowaniem cieszą się także mieszkania zlokalizowane w południowej części miasta – najczęściej wybierają je rodziny oraz osoby, dla których stawki w centrum są za wysokie. Wielu kupujących stawia ponadto na obrzeża Krakowa, gdzie panuje spokój i jest mnóstwo zieleni. Dla deweloperów są to atrakcyjne tereny sprzyjające realizacji wielu interesujących inwestycji.

https://www.ekopark.pl/nowa-lipska/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *