Wynajem ekspresów do kawy – dlaczego warto się zdecydować?

Zakup ekspresu do kawy, to bardzo poważna inwestycja. Koszt takiego urządzenia jest zależny od wielu czynników, w tym od jego przeznaczenia. Koszt zakupu większości niewielkich, choć profesjonalnych ekspresów, to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. O wiele więcej zapłacimy za urządzenia przeznaczone dla gastronomii.

Dzierżawa ekspresów jest o wiele tańsza i – co ważne – jej koszt jest rozłożony w czasie. Warto jednak podkreślić, że sam aspekt „kosztowy”, to nie wszystko! Za dzierżawą sprzętu przemawiają również i inne argumenty. Dlaczego zatem warto się na nią zdecydować?

Mała firma, mały problem

Długoterminowy wynajem ekspresów do kawy, obciąża budżet przedsiębiorcy w minimalnym stopniu. Dzięki temu nie musi on obciążać się dodatkowymi kredytami lub pożyczkami. Widać to zwłaszcza na przykładzie małych, dopiero rozpoczynających swą działalność firm gastronomicznych. Nie stać ich na dodatkowy kredyt, gdyż ich właściciele, muszą – często za pomocą kredytów – pokryć wiele innych, niezbędnych inwestycji.

Zasada ta nie dotyczy wyłącznie firm gastronomicznych! Posiadanie ekspresu do kawy, znacznie podnosi prestiż firmy. Możliwość poczęstowania klientów wyśmienitą kawą lub herbatą, skutecznie poprawia efektywność budowania relacji. Po co zatem decydować się na jednorazowy, dość wysoki zresztą wydatek, skoro można zainwestować w sprzęt o wiele mniej?

Stała usługa serwisowa

Dzierżawa ekspresów obejmuje również kompletną usługę serwisową. Najemca może liczyć na okresową kontrolę techniczną urządzenia, uzupełnianie płynu do spieniania mleka, a nawet konserwację sprzętu (np. przy pomocy preparatów usuwających kamień). Przyszły najemca powinien dokładnie zorientować się w zapisach umowy dzierżawy, gdyż jedną z poruszonych w niej kwestii będzie ewentualna odpłatność usług serwisowych.

Oferując wynajmowany ekspres do kawy wypożyczalnia powinna również zadbać o jego ewentualną naprawę. Zakres odpłatności usługi naprawy, powinien być dokładnie określony w umowie. Co więcej – wypożyczalnia powinna też zadbać o dostarczenie urządzenia zastępczego.

Więcej czasu, więcej przyjemności

Wynajem ekspresów do kawy ma jeszcze jedną zaletę. Jest nią oszczędność czasu, która wynika z przerzucenia na właściciela obowiązku uzupełniania kawy, herbaty i wielu innych, tak istotnych dodatków. Poza tym firma oferująca wynajem ekspresów do kawy, gwarantuje w ramach usługi najmu, pełną obsługę związana z przywozem i instalacją sprzętu. Jedną z bardziej atrakcyjnych ofert wynajmu ekspresów ma firma Caffe Grano – https://caffegrano.pl/dzierzawa-ekspresow-do-kawy

Co ważne – ekspresy na wynajem mogą być zamontowane w dowolnym pomieszczeniu, niezależnie od jego zastosowania, konfiguracji przestrzennej i wielu innych aspektów. Ważne jest, by urządzenie posiadało nieograniczony dostęp do wody i energii elektrycznej. Dostęp do pozostałych akcesoriów, powinien być zapewniony w ramach wykupionej usługi najmu.

Prestiż za niską cenę

Oferując klientowi ekspres do kawy wypożyczalnia stawia z reguły na bardzo dobry sprzęt. Zaletą tej formy transakcji, jest możliwość nabycia doskonałego urządzenia, którego parametry użytkowe są dostosowane do oczekiwań klienta. Inny ekspres będzie optymalny dla firmy gastronomicznej, a inny – dla zwykłego biura. Klient ma prawo do profesjonalnego doradztwa, w zakresie oferowanego mu sprzętu!

Podsumowanie

Skorzystanie z opcji dzierżawy, jest – w przypadku ekspresów do kawy – o wiele korzystniejsze, niż zakup urządzenia prosto ze sklepu. Co ważne, jedynym kryterium nie jest tu cena, lecz również oszczędność czasu, dostęp do usług dodatkowych i wiele innych korzyści, wynikających z indywidualnej umowy pomiędzy stronami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *