Warszawa rośnie – komercyjne inwestycje w stolicy

Warszawa i całe województwo mazowieckie cechuje się najwyższym poziomem przedsiębiorczości na tle innych miast i województw w naszym kraju.

Wskaźnik syntetyczny oszacowany przez PARP dla regionu mazowieckiego wynosi 83,7 proc. Stolica ma ogromny potencjał inwestycyjny. W całej Warszawie powstają nowe obiekty komercyjne i biurowe. Gdzie można znaleźć biura do wynajęcia? Na Mokotowie, Woli, Pradze, w Śródmieściu? Sprawdźmy to.

Nowe biurowce w Warszawie

W 2019 roku aż pół miliona metrów kwadratowych powierzchni biurowych skumulowanych było w 10 największych biurowcach w Warszawie. Wśród nich znajdował się też najwyższy biurowiec, jaki stoi w obrębie krajów członkowskich Unii Europejskiej.Warszawski rynek biurowy jest bardzo rozwinięty. Dostępne są liczne biura do wynajęcia na Mokotowie, w Śródmieściu i w innych, modnych dzielnicach stolicy. W samym trzecim kwartale wynajęto 284 tys. m2 powierzchni biurowej w mieście, co potwierdza ogromny popyt na tego rodzaju nieruchomości. W 2019 roku w Warszawie deweloperzy oddali do użytku 15 biurowców oferujących ponad 142 tys. m2 biur. Dzięki temu w całej stolicy jest obecnie 5,59 mln m2 powierzchni biurowych. W 2019 roku powstały m.in.: Generation Park Z przy rondzie Daszyńskiego, Moje Miejsce przy Beethovena, Wola Retro przy Skierniewickiej.

Nowe biura już wkrótce

Jeśli ktoś szuka biura do wynajęcia na Mokotowie i w innych dzielnicach Warszawy, ale istniejące lokale z różnych powodów nie spełniają jego oczekiwań, może jeszcze trochę poczekać na otwarcie nowych obiektów. W stolicy w budowie nadal jest nawet kilkadziesiąt biurowców. Będą one oddawane do użytku do 2022 roku, a z pewnością w tym czasie pojawią się też nowe inwestycje. Szacuje się, że na przełomie 2020 i 2021 roku przekroczony zostanie próg 6 mln m2 powierzchni biurowej, w tym wzrośnie liczba biur do wynajęcia na Mokotowie. Jest więc na co czekać. Pojawiają się nowe, wyższe biurowce i drapacze chmur, które zmienią krajobraz centrum stolicy. Czy będą atrakcyjniejsze niż już istniejące? Przekonamy się w kolejnych miesiącach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *