Urządzenie fiskalne zgodne z przepisami na rok 2020 do restauracji – kasa czy drukarka fiskalna?

Przedsiębiorcy świadczący usługi gastronomiczne będą od 1 lipca 2020 roku zobowiązani do stosowania kas fiskalnych online. Muszą więc zaopatrzyć swój biznes w odpowiednie urządzenie fiskalne. Jakie będzie właściwe dla specyfiki prowadzonej przez nich działalności?

Kasa fiskalna czy drukarka fiskalna?

Do rejestrowania sprzedaży, np. w restauracji, można stosować różne typy kas rejestrujących, na przykład kasy fiskalne lub drukarki fiskalne. Kasa jest urządzeniem autonomicznym, pracującym samodzielnie. To sprzęt razem z aplikacją sprzedaży, stosunkowo tani, ale mający mnóstwo ograniczeń funkcjonalnych.

Drukarka fiskalna to zaawansowane narzędzie, które kosztuje znacznie więcej niż kasa fiskalna. Należy je podłączyć do komputera, na którym zainstalowane jest odpowiednie oprogramowanie. Rozwiązanie to ma swoje plusy – dzięki niemu możliwa jest wygodniejsza obsługa klienta, obsługa stolików czy wielu rachunków jednocześnie, możliwość edycji paragonu na każdym etapie czy wystawianie faktury VAT. Ponadto system, który współpracuje z drukarką pozwala na zdalne zarządzanie restauracją, analizę wyników sprzedaży, kontrolę stanów magazynu, co z punktu widzenia osoby zarządzającej restauracją jest kluczowe. Wyposażenie lokalu w system oparty o drukarkę jest jednak bardzo kosztowne, dlatego z reguły rozwiązanie to stosowane jest w większych lokalach gastronomicznych. Kasy i drukarki fiskalne wykorzystywane dotychczas w restauracjach muszą wkrótce zostać wymienione na kasy online, które w trybie ciągłym będą łączyć się przez internet z Repozytorium Ministerstwa Finansów i wysyłać do niego informacje o pracy kasy.

Kasa lub drukarka fiskalna online czy całkowicie inne urządzenie?

Ograniczenia związane z korzystaniem z kasy fiskalnej oraz wysokie koszty zakupu drukarki fiskalnej sprawiają, że restauratorzy mogą szukać zupełnie innego rozwiązania dla pozyskania do swojej działalności urządzenia fiskalnego zgodnego z nowymi przepisami. Wszędzie tam, gdzie świadczone są usługi gastronomiczne, kasa fiskalna czy drukarka fiskalna mogą zostać zastąpione nowoczesnym urządzeniem, jakim jest kasoterminal. stanowiący połączenie kasy fiskalnej online, systemu sprzedaży oraz terminalu płatniczego.

Polecany model dla restauracji, małych kawiarni czy barów to kasoterminal iPOS smart +. Urządzenie iPOS smart + pozwoli między innymi na wygodne rejestrowanie sprzedaży na tablecie, dzielenie rachunków i przyjmowanie różnego rodzaju płatności – gotówką i kartą, a także analizowanie sprzedaży w jednym miejscu. To funkcjonalne rozwiązanie, które spełni oczekiwania restauratorów i będzie dostosowane do nowych przepisów.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.ipos.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *