Kredyty bez prowizji i z atrakcyjną marżą. Rusza promocyjna oferta Banku BGŻ BNP Paribas dla rolników

Środki na produkcję rolną, inwestycje w ogniwa fotowoltaiczne i realizację projektów z dotacją unijną dostępne są na preferencyjnych warunkach w najnowszej ofercie Banku BGŻ BNP Paribas dla rolników. 15 stycznia ruszyła kampania Agro Ofensywa.

– W zmieniającym się świecie rolnicy wciąż walczą o wyższą jakość, starają się sprostać rosnącym wymaganiom i potrzebom klientów, modernizują swoje gospodarstwa, by były bardziej nowoczesne i wydajne. Ponoszą w związku z tym ogromne nakłady na inwestycje i produkcję, dlatego chcemy im ułatwić prowadzenie biznesu. Przede wszystkim oferujemy kredyt tańszy, a co za tym idzie bardziej dostępny. Zrezygnowaliśmy z prowizji za udzielenie kredytu i obniżyliśmy marże tak, by oprocentowanie pożyczek było jak najbardziej korzystne – mówi Maciej Piskorski, dyrektor Departamentu Produktów Agro w Banku BGŻ BNP Paribas.

Rolnicy, którzy zdecydują się na skorzystanie z rozwiązań przygotowanych przez Bank BGŻ BNP Paribas przede wszystkim nie zapłacą prowizji za udzielenie kredytu. Ponadto, zawierając odpowiednie polisy ubezpieczeniowe, mogą liczyć na preferencyjne marże.

Jeśli zechcą skorzystać z kredytu Agro Ekspres – udzielanego w rachunku bieżącym na dowolny cel związany z prowadzeniem gospodarstwa rolnego – marża może zostać obniżona nawet do 0,99 proc. Warunkiem skorzystania z niskiego oprocentowania jest zawarcie odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej, a jej wariant wpływa na wysokość marży. Maksymalna kwota, jaką można uzyskać w ramach kredytu Agro Ekspres to 2 miliony złotych.

Na atrakcyjne warunki mogą liczyć również rolnicy, którzy planują inwestycje w zakup i montaż ogniw fotowoltaicznych. Korzystając z oferty Banku BGŻ BNP Paribas, nie zapłacą prowizji, natomiast marża kredytu – po zawarciu odpowiedniego ubezpieczenia – wyniesie 3 proc. Rolnicy, którzy zdecydują się na wdrożenie ekologicznych rozwiązań energetycznych w swoim gospodarstwie, co przy realnych prognozach wzrostu cen za energii elektryczną jest również rozwiązaniem istotnym z punktu ekonomicznego, mogą liczyć na kredyt w wysokości nawet 300 tysięcy złotych, który będą mogli spłacać przez maksymalnie 10 lat. Konieczny będzie 15-procentowy wkład własny i zabezpieczenie kredytu.

Z kolei rolnicy, którzy chcą realizować projekty współfinansowane ze środków unijnych, mogą skorzystać z preferencyjnego kredytu Unia+. Obecnie plany inwestycyjne w ramach PROW wchodzą w fazę realizacji, dlatego też odpowiednia oferta finansowa jest kluczowa. Za jego udzielenie nie zapłacą prowizji, a wymagane będzie jedynie ubezpieczenie oraz wkład własny o równowartości co najmniej 10 proc. inwestycji.

O kredyty na promocyjnych warunkach mogą ubiegać się zarówno dotychczasowi, jak i nowi klienci Banku. Ci ostatni mogą skorzystać również z oferty kredytu preferencyjnego na kwotę co najmniej 200 tysięcy złotych.

Bank BGŻ BNP Paribas trzy lata z rzędu utrzymał tytuł „Banku Najlepszego dla Rolnika” w rankingu przygotowywanym przez agencję konsultingową Martin & Jacob. W najnowszej jego edycji zdobył najwięcej punktów zarówno w kategorii oferta, jak i jakość obsługi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *