Do jakich robót budowlanych konieczne jest zastosowanie wiertnic pionowych?

W przemyśle budowlanym niezbędne jest wykonywanie wielu, różnego rodzaju, odwiertów. Na rynku obecnych jest jednak cały ogrom wiertnic. Jednym z typów tych urządzeń są wiertnice pionowe, mające bardzo szerokie zastosowanie. Podpowiadamy więc, do czego tak naprawdę one służą i kiedy okazują się absolutnie konieczne.

Czym są wiertnice pionowe?

Wspomniane urządzenia to nic innego, jak zespół mechanizmów przeznaczony do tworzenia i prowadzenia otworów wiertniczych o kształcie cylindrycznym. Ukończony otwór nosi nazwę oczywiście odwiertu. Wiertnice pionowe, jak sama nazwa mówi, służy do tworzenia odwiertu w kierunku z góry na dół. Wyróżniamy wśród nich chociażby wiertnice do geotechniki, hydrogeologii, pomp ciepła czy też wykonywania pali, mikrofali oraz kotew. Najlepsze i najbardziej praktyczne wiertnice pionowe można znaleźć na stronie internetowej http://staltechnika.pl/oferta/wiertnica-pionowa-wpk-50c/. Urządzenie to przeznaczone jest do koparek o masie minimalnej wynoszącej 19 ton. Umieszcza się je na ramieniu koparki w miejscu jej łyżki.

W jakich robotach budowlanych niezbędne okaże się wykorzystanie wiertnicy pionowej?

Wiertnice pionowe przydadzą się przede wszystkim podczas weryfikacji struktury geologicznej gleby oraz sprawdzaniu interesującego nas gruntu. Urządzenie tego typu ma również zastosowanie w analizie poziomu wilgotności ziemi. Takie działania okazują się niezbędne chociażby przed wykonaniem studni. Pozwala to na wcześniejsze sprawdzenie, czy w danym miejscu możemy spodziewać się zadowalającej ilości i jakości wody. W tym celu wykonuje się odwiert wstępny, czyli po prostu mało średnicowy. Po dokładnej analizie interesującego nas gruntu można przejść do odwiertu właściwego– szeroko średnicowego. Urządzenia dostępne na stronie internetowej http://staltechnika.pl/oferta/wiertnica-pionowa-wpk-50c/ wyposażone są również we wbudowany system centralnego podawania betonu, co umożliwia przede wszystkim jednoczesne wykonywanie odwiertu i dostarczania betonu, dzięki czemu nie ma konieczności jakiegokolwiek przerywania prac budowlanych. Z tego typu rozwiązaniem wszelkie procesy związane z tworzeniem studni czy innych systemów nie powinny przysporzyć żadnych kłopotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *