Dlaczego warto wybrać balustrady drewniano-metalowe?

Współczesne balustrady schodowe, balkonowe oraz tarasowe różnią się w dość dużym stopniu od tych sprzed kilkudziesięciu lat. Obecnie konstrukcje tego rodzaju cechują się minimalistycznym designem oraz łatwością montażu. Wśród szerokiej gamy balustrad znajdujących się na rynku można znaleźć warianty w całości wykonane ze stali nierdzewnej, szklane oraz z elementami drewna. W poniższym artykule skupimy się w szczególności na tym ostatnim rodzaju balustrad, który jest bardzo często wybierany przez klientów. Balustrady drewniano-metalowe to konstrukcje, które z pewnością są warte wykorzystania we współczesnej architekturze.

Nowoczesne balustrady nierdzewne z elementami drewnianymi

Nierdzewne balustrady to obecnie standard w pracach wykończeniowych wnętrz. Można je spotkać niemal na każdej klatce schodowej, balkonie lub tarasie. Montuje się je zarówno w domach jednorodzinnych, jak i budynkach użyteczności publicznej. Konstrukcje te, choć są solidne i nowoczesne, to jednak mogą kojarzyć się z dość surowym i chłodnym wystrojem. W takim przypadku warto jest zastosować łatwe rozwiązanie, które odmieni styl balustrady i nada jej bardziej szykownej i przystępnej formy. Mowa tutaj o elementach z drewna, którymi mogą być całe poręcze lub ich poszczególne części. Obecnie firmy zajmujące się produkcją balustrad stawiają na precyzyjne dostosowanie się do potrzeb klienta, dzięki czemu może on samodzielnie zaprojektować własną balustradę, która następnie zostanie wykonana wedle stworzonego projektu. Przystępne ceny oraz zróżnicowane balustrady nierdzewne w Nowym Sączu oferuje firma Chrom-Met. Jeśli więc chcielibyśmy mieć w domu idealnie dopasowaną barierę, które nadałaby większej elegancji całemu pomieszczeniu, warto przemyśleć to rozwiązanie.

Dlaczego warto wybrać balustradę metalowo-drewnianą?

Zalet wykorzystania balustrady nierdzewnej z elementami z drewna jest wiele, lecz przede wszystkim należy wymienić jej elegancki styl. Drewniane poręcze świetnie prezentują się niemal w każdym wnętrzu. Balustrady i poręcze z drewnianymi elementami są również zdecydowanie cieplejsze w odbiorze – i nie chodzi tylko o ich przyjemną barwę. Sama stal wydaje się zimna i nieprzystępna, natomiast drewno sprawia, że balustradę użytkuje się wygodniej i bez nieprzyjemnego uczucia chłodu podczas opierania się czy chwytania. Oczywiście balustrada tego rodzaju to również świetna dekoracja w pomieszczeniu. Należy tutaj również wspomnieć o łatwej konserwacji oraz pielęgnacji balustrady nierdzewnej z elementami z drewna.

Wszystkie powyższe czynniki sprawiają, że wybór balustrady nierdzewnej z elementami z drewna to z pewnością strzał w dziesiątkę jeśli zamierzamy wyposażyć swój nowy dom w nowoczesne rozwiązanie architektoniczne. Jeśli nie jesteśmy pewni jaki rodzaj balustrady będzie najlepiej pasował do typu budynku, możemy skorzystać z porad specjalisty, który doradzi najlepsze rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *