Dla kogo jest prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Ubezpieczenie zdrowotne jest propozycją dla każdego. Jest to świetne rozwiązanie dla rodzin, które mogą wiele zyskać na najwyższej jakości opiece medycznej. Ubezpieczenie najczęściej obejmuje teren naszego kraju, jednak istnieją również opcje rozszerzające uprawnienia do leczenia także poza jego granicami.

Miesięczna składka indywidualnego ubezpieczenia zdrowotnego pozwala na dostęp do szeregu specjalistów lekarzy oraz wybranych badań, które dostępne są zarówno dla ubezpieczającego, jak również jego najbliższych. Nie należy mylić ubezpieczenia zdrowotnego z ubezpieczeniem na życie. To pierwsze obejmuje dostęp do konsultacji medycznych, badań, zabiegów rehabilitacyjnych czy szczepień, a nie świadczeń pieniężnych, które pokrywa ubezpieczenie na życie.

Co obejmuje polisa indywidualnego ubezpieczenia zdrowotnego?

Podstawą prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego są badania medyczne oraz dostęp do lekarzy specjalistów. W ofertach można znaleźć inne usługi medyczne, jak szczepienia czy rehabilitacja. W zależności od wybranego pakietu, w jego zakresie mogą być nieco inne elementy, jednak najczęściej ubezpieczony ma dostęp do:

  • lekarzy z zakresu opieki podstawowej jak internista, medycyna rodzinna, pediatra,
  • lekarzy z zakresu opieki specjalistycznej w tym chirurgii, onkologii, laryngologii, neurologii, okulistyki, pulmonologii, urologii, alergologii, chirurgii naczyniowej, dermatologii, anestezjologii, hematologii, kardiologii, ortopedii, reumatologii, chorób zakaźnych, diabetologii, neurochirurgii, nefrologii, diabetologii, gastroenterologii czy ginekologii,
  • badań obrazowych jak RTG, USG, tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego, endoskopii czy badań czynnościowych,
  • badań laboratoryjnych jak hematologia, markery nowotworowe, biochemia, badania moczu, mikrobiologia, hormony, serologia czy diagnostyka cukrzycy,
  • wizyt domowych – lekarza oraz pielęgniarki,
  • szczepień,
  • badań profilaktycznych kobiet w tym USG piersi czy mammografia oraz cytologia,
  • badań profilaktycznych dla mężczyzn w tym testów wysiłkowych czy lipidogramu,
  • rehabilitacji po urazach.

Jak widać zakres badań i konsultacji, a także dodatkowych usług medycznych jest obszerny. Skorzystać może każdy, kto szuka profesjonalnego wsparcia i bez zbędnej zwłoki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *