Montaż basenu w ziemi

Jesteś w: Baseny

Najlepiej wylać płytę, na której można postawić basen!

Alternatywa:
Wykopać dół dopasowany do wielkości basenu. Zaleca się, aby otwór w ziemi w którym ma być umieszczony basen, był o około 20 cm większy, niż wymiary basenu. Wykonać odprowadzenie wody gruntowej wokół basenu.
Położyć około 10 cm warstwę mieszaniny, składającej się z piasku i cementu, w proporcjach 10:1. Mieszaninę należy następnie dokładnie wymieszać i ubić. Aby mieszanina była prawidłowo ubita, należy polać ją wodą.
Położyć 10 cm styropianu na całej powierzchni dna, zalecamy użycie twardego styropianu.
Ustawić basen na miejscu. Teraz należy dokonać pomiaru basenu, aby mieć pewność, że jest on umieszczony na swoim miejscu w odpowiednim poziomie.
Napełnić basen wodą do wysokości 30 cm.
Następnie należy zacząć wypełniać przestrzeń wokół basenu piaskiem i cementem (10:1) polewając mieszaninę odpowiednią ilością wody, aby była ona zbita i twarda. Podczas wykonywania tej czynności basen powinien być jednocześnie napełniany wodą. Należy dodawać piasku i cementu w takim tempie, w jakim basen napełnia się wodą. Wypełnianie powinno przebiegać w trzech etapach. Za każdym razem, powinno to być około 50 cm. Czynność ta, wykonywana jest po to, aby nie dopuścić do znieksztalcenia się scian basenu.
Uwaga!!! Starannie ubijać i polewać wodą mieszaninę pod każdym stopniem schodów.
Uwaga!!! Dopilnować, aby węże wychodzące z basenu nie zanurzyły się podczas ponownego obsypywania piaskiem i cementem. Należy nieco unieść wąż za pomocą sznurka przymocowanego do węża, który można zaczepić o którąś z desek nad ziemią.

Życzymy powodzenia przy montażu basenu!!!

Losowe zdjęcie
kup basen na raty

Możliwość zakupu na raty!
Biuletyn
Jeśli chcą Państwo być informowani
o nowościach i promocjach w naszej
ofercie, prosimy o pozostawienie
adresu e-mail.
zapisz się   wypisz się
Szukaj
producent basenów strona główna